Sügisjooksu logo maas 2

Postitatud

Kampaania käigus väljavalitud treenitav Helina pole kuhugi kadunud. Vastupidi, ta treenib usinalt ja protsess kulgeb Helina enda ja treener Priidu arvates plaanipäraselt.

Eesmärk arendada aeroobset võimekust

Helina treeningtsükkel poolmaratoniks on ülesehitatud 3 faasi. Faasid on paari nädalase pikkusega (üldjuhul on faasid pikemad), kuna aeg on piiratud ja 4. oktoober läheneb sama tempokalt nagu areneb Helina jooksusamm.

Faasid jagunevad järgmiselt:

  1. aeroobse võimekuse suurendamine – 2 nädalat
  2. kiiruse lisamine ehk poolmaratoni tempoga harjumine – 2 nädalat
  3. taastumine ja poolmaratoniks väljapuhkamine – 1 nädal

Käesolev nädal on ülesehitatud veel mahu suurendamiseks, eesmärgiga tõsta veelgi aeroobset võimekust. Tempolõigud lisanduvad Helina treeningplaani järgmisest nädalast, mil poolmaratonini jääb aega 3 nädalat. Kuna lisaks jooksmisele tegeleb Helina veel ka rulluisutamise ja rattasõiduga, on just need alad endiselt Helina treeningplaanis oma kindlal kohal taastavate treeningute näol. Kui sina näiteks armastad ujumist või sõudmist, võid kõrvalalasid edukalt oma treeningprotsessis ka maratoniks valmistumisel kasutada.

Helina 2. nädala treeningplaan näeb välja järgmine: 

T: jooks 50 min (pulss keskmiselt 140 l/m)
K: ratas/rulluisutamine taastavaks ~90 min
N: puhkus
R: jooks 70 min (pulss keskmiselt 140 l/m)
L: ratas/rulluisutamine taastavaks ~90 min
P: jooks-matk (8 min jooks + 2 min kõnd) kokku 110 min
E: puhkus

Tartu Linnamaratonini ja Sügisjooksuni on jäänud pisut vähem kui 1 kuu. Kui sa pole end jõudnud veel kirja panna, saad seda teha siin. Kui soovid, et ka sinu treeningud oleksid edaspidi läbimõeldud ja tulemusi andvad, alusta Priiduga koostööd kas või täna. Esimese sammu oma tervise ja tulemuste parandamiseks saad teha siin.