beach-runner

Postitatud

Harrastajate tase vastupidavusaladel kasvab jõudsalt ning vahe tippudega väheneb. Enam ei pane imestama, kui kontori inimene otsustab palmide all puhkamise asemel ette võtta treeninglaagri paigas, kus on head treenimistingimused. Kas treeninglaagrid on pigem sportlaste pärusmaa või leidub siin kasutegur ka harrastaja jaoks?

Argimuredest eemale

Treeninglaager annab suurepärase võimaluse unustada argimured ning keskenduda täielikult treeningutele. Treeninglaagri ajal peaks suur rõhk olema treeningu ja taastumise kvaliteedil. Laagrihommikuid iseloomustab täisväärtuslik hommikusöök, millele järgneb põhitreening. Trennijärgselt süüakse rikkalik lõunasöök ning vajadusel tehakse lõunauinak. Ärkamise järgselt kerge emergiasnäkk ja taas trenni. Päeva teisele treeningule järgneb taastav õhtusöök. Sellest, mida enne ja pärast trenni süüa, loe siit.

Naudi ümbruskonda

Laagris olles ei pea koguaeg treenima, sööma ja magama. Võta ette sihtkohas mõni ekskursioon ja tutvu ümbruskonna ja kohaliku kultuuriga. Aktiivne puhkus mõjub mentaalsele poolele hästi. Nagu teada tõde, tagab keha ja vaimu koostöö parima eluharmoonia.

Kui palju peaks laagris treeningmahtu tõstma?

Inimesed on erinevad ning igaühele tuleb läheneda individuaalselt. Kindlasti peaks arvestama, et laagri jaoks oleks koostatud läbimõeldud treeningplaan. Seda selleks, et väheneks ületreeningu oht ning paraneksid tulemused (selleks ju laagrisse minnakse). Treeningmaht võiks keskmiselt kasvada 30-50%. Pärast laagrit on mõttekas nädalaks treeningkoormuseid alandada, et taas sujuvalt argiellu naasta ning kehal taasuda lasta.

Laagrist saadav terav vorm peaks eduka treeningprotsessi tulemusel ilmnema paar nädalat pärast treeninglaagrit.

Hea mõte on laager ette võtta koos sõpradega! Lühemaid ühiseid laagreid korraldatakse ka Eestis. Näiteks toimub FB Jooksmise kahepäevane laager Nelijärvel 28.-29. juulil 2014. Seal saad nõu küsida ka e-treening.ee treenerilt ja tippfüsioterapeudilt Priit Ailtilt.

Kas Sina oled treeninglaagrit oma treeningu protsessis kasutanud või plaanid seda tulevikus teha? Jäta oma kommentaar.